Re: مبحث خبرهای مهم ....

با عرض سلام و احترام فراوان

ظاهرا امروز معترضین به وضعیت بد بازار ساختمان جدید بورس را تخم مرغ باران کردند

و عصر امروز در جلسه اضطراری تصمیم به حمایت از بورس و تزریق 2500 میلیارد تومان

ای / جونممممممممممممممممممممممممم

سلام خوش امدید منم اینجا را شانسی پیدا کردم مدتهاست همینجا هستم تنهایی

این پست اولم هست در مبحث فرضیات و احتمالات

عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه کاربران و مدیریت فهیم تالار
آدرس این تالار را همینطور شانسی !! پیدا کردم دیدم فروم تازه تاسیس هست بنابراین ثبت نام کردم تا به سهم خود در راه اندازی آن و همچنین کمک به فرهنگ بورسی و سهامداری نقشی ولو کمرنگ داشته باشم
از کاربران و مدیریت سایت هیچکس را نمیشناسم و اطلاعی از سیاست کلی تالار ندارم اگر همه چیز درست باشد و صرفا در راستای فرهنگ سهامداری سیاست تالار باشد بنده نیز مطالبی را درج خواهم کرد امیدوارم مقبول واقع شود
تحلیلها و مطالب بنده سیگنال خرید یا فروش نیست و صرفا تحلیل تکنیکال هست و برپایه مفروضات ان شکل میگیرد لذا از قطعیت خاصی برخوردار نیست
بدیهی است که معاملات و سرمایه گذاری ما باید بر اساس دانش و تجربه خود ما باشد نه با تحلیل و حرف دیگران
افراد تازه وارد به بورس نیز بهترین راه حل ان هست که ابتدا اموزش ببینند بعد با سرمایه کم وارد شوند و سبد سهام داشته باشند و حد زیان
موفق باشید ع-خاکسار قیری
ع- خاکسار قیری نویسنده کتاب تحلیل تکنیکال معامله گری حرفه ای در بازار سرمایه و کتاب در موقعیت یا سلام سرکار
تحلیلهای اینجانب سیگنال خرید یا فروش نیست و مبنای معاملات شما نباید باشد

نقل از کانال کامودیتی ها:

#طلا #مس
افزایش نرخ #اوراق_قرضه و نگرانی از رشد #تورم عامل خروج سرمایه از بازار کامودیتیها است 👈 سرمایه گذاران بازارهای #طلا در هفته گذشته اقدام به کاهش تعداد موقعیت خرید Long برای ششمین هفته متوالی کرده و آن را به 41.9 هزار قرارداد رساندند که کمترین رقم 2 سال اخیر بوده و نسبت به پیک فوریه 2020 کاهش 85%-🔻 دارد!

#مس نیز شاهد خروج سرمایه برای سومین هفته متوالی است، به گونه ای که تعداد موقعیت خرید Long مس اکنون به 51.2 هزار قرارداد رسیده که 41%-🔻 نسبت به پیک آن فاصله داشته و در محدوده کمترین سطح 7 ماهه است!

Specs cut bullish #gold bets for a 6th straight week to a near 2 year low at 41.9k lots, some 85% below the Feb 2020 peak. #Copper's temp slump below $4.04 helped extend long liquidation to a third week. During this time longs have been cut by 41% to 51.2k lots, a 7-mth low

💢 وزیر اقتصاد خبر داد:

فردا درباره دامنه نوسان بورس تصمیم‌گیری می‌شود.

🔺سه سناریو درباره دامنه نوسان بورس:

🔹فرهاد دژپسند: قرار است در جلسه فردای شورای عالی بورس تصمیم‌گیری شود. براساس مصوبه قرار شد یک ماه پس از اجرای دامنه فعلی، ارزیابی و بررسی صورت بگیرد و در مورد آن تصمیم گیری شود.

🔹وی تصریح کرد: تصمیم گیری در مورد دامنه سه حالت دارد؛ یا دامنه نوسان نامتقارن یک ماه دیگر تمدید می‌شود، یا به حالت قبل برمی‌گردد و یا حالت جدید مثبت و منفی بالاتر در نظر گرفته خواهد شد.

دیپلمات فرانسه:رسیدن به توافق درمذاکرات وین دردسترس نیست،مشکلات مختلفی برنگاه طرفین سنگینی می کند،به میزان انتظار نتوانستیم پیشرفت درمذاکرات را ادامه دهیم،احتمال تعلیق گفتگوها وجوددارد./الجزیره
ع- خاکسار قیری نویسنده کتاب تحلیل تکنیکال معامله گری حرفه ای در بازار سرمایه و کتاب در موقعیت یا سلام سرکار

فقط به وین چشم ندوزید،در کاپیتول هیل نیز خبرهایی است

✍️هادی خسروشاهین

در حالیکه همه نگاه ها به مذاکرات وین و فرجام آن دوخته شده است؛آن سوتر در کاپیتول هیل توطئه ای بی سر و صدا علیه برنامه جامع اقدام مشترک در حال شکل گیری است؛آنچنان که دولت بایدن را به شدت نگران و حتی غافلگیر کرده است.عوامل پیشران این توطئه دو سناتور ارشد دموکرات و جموریخواه به نام های باب ممندز و جیم ریش هستند.پیش از این توطئه مخالفان برجام در کنگره آمریکا تلاش کرده بودند با ارائه دو طرح تحت عنوان "قانون بازبینی کاهش تحریم های ایران"و "قانون فشار حداکثری"مانع از اقدامات دیپلماتیک دولت بایدن در زمینه احیای توافق سال 2015 شوند

اما با توجه به ترکیب کنگره و اکثریت دموکرات ها تقریبا شانسی برای تصویب این دو طرح حداقل تا انتخابات میان دوره ای سال 2022 وجود نداشت،از همین رو مخالفان عزمشان را جزم کردند تا راه میان بری بزنند و بدون سر و صدا توطئه خود را پیش ببرند.اما این توطئه دقیقا چیست؟همه چیز به یک طرح دو حزبی تحت عنوان قانون رقابت استراتژیک با چین بازمی گردد.اما چین کجا ؟ایران کجا؟دقیقا بدلیل همین عدم تجانس میان این دو نام است که مخالفان برجام توانسته اند طرح مورد نظر خود را پیش ببرند.

تحت لوای این طرح که البته به تصویب کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز رسیده است،منندز و ریش متممی به آن اضافه کرده اند که شرایط ارایه گزارش موافقت نامه های بین المللی به کنگره را بسیار گسترش می دهد.در واقع این متمم شامل هر توافق بین المللی یا سند غیر الزام آوری می شود که تاثیرات مهمی بر سیاست خارجی آمریکا می گذارد.بر اساس این متمم وزارت خارجه آمریکا موظف شده است گزارش های مفصلی را ظرف پنج روز پس از تایید مذاکره یا انعقاد توافقنامه بین المللی به کاپیتول هیل ارایه دهد.ظاهرا این اقدامی برای شفافیت است ولی در واقع اختیارات دولت و دستگاه دیپلماسی را برای پیشبرد راهبردهای مذاکراتی را بسیار محدود می کند.منندز از موقعیت خود به عنوان رییس کمیته روابط خارجی آمریکا استفاده کرده است و بدون اینکه سایر هم حزبی های ارشدش دقت لازم را در این زمینه به خرج دهند،

در تصویب این متمم کلاه گشادی بر سر آنها گذاشته است.در واقع او توانسته از طریق اعتبار خود دیگر اعضا را گمراه کند تا در زمینه اهداف پشت سر آن چون و چرا نکنند.اما نام این متمم بخش 310 طرح رقابت استراتپیک با چین است.این بخش چه می گوید؟اول اینکه ظرف پنج روز پس از مذاکره وزارت خارجه موظف است کنگره را از "محدوده،مفاد،شکل و طرف های مورد مذاکرات مطلع کند.اما کار به همنیجا ختم نمی شود،کنگره همینطور وزارت خارجه و دولت را موظف کرده است 5روز پس از انعقاد توافق نامه و هر سند غیرالزام آوری،متن آن را در اختیار کنگره قرار دهد.وزارت خارجه ملکف شده که بطور مداوم به کنگره در مورد نحوه اجرای توافقات اطلاع رسانی کند.اما نکته مهم این است که اگر دولت به این خواسته تن ندهد،با چه پیامدی مواجه خواهد شد؟در بخش 310 به صراحت ذکر شده است که هر توافق یا ترتیبات غیر الزام آوری که شرایط فوق الذکر را برآورده نسازد،با قطع بودجه اجرایی آن مواجه می شود.نکته مهم این است که در این طرح آشکارا اسمی از برجام یا ایران برده نشده است

،نکته دوم اینکه ذیل قانونی دو حزبی و بسیار پرطرفدار در ایالات متحده آورده شده است و نکته سوم اینکه احتمال تصویب چنین طرحی به علاوه بخش 310 آن با جرح و تعدیلاتی در کنگره بسیار بالاست و سرانجام بدلیل دو حزبی بودن اش رییس جمهور نیز ریسک وتوی آن را به جان نمی خرد.حتی اگر تصور کنیم در خوش بینانه ترین حالت کل متمم 310 از قانون برداشته و حذف شود و یا توسط رییس جمهور وتو شود،ملاحظات برآمده از اضافه شدن چنین متممی به این قانون بر سر جای خود باقی می ماند؛یعنی جو بدبینی در کاپیتول هیل در مورد احیای صرف برجام و در ازای آن لغو تحریم ها در ازای تعلیق برنامه هسته ای ایران آن هم تا سال 2025.پس چاره کار چیست؟

احتیاط بیشتر دولت در مذاکرات وین در نگهداشتن بخشی از تحریم ها بخصوص در حوزه تروریسم،موشکی و حقوق بشر و سخت گیری شدید در حوزه راستی آزمایی و انتظارات در این حوزه فراتر از توافقی که در سال 2015 امضا شد.شاید بخاطر همین احتیاط ها و سخت گیری هاست که امروز طرف های اروپایی و آمریکایی خواستار تمدید توافق ایران و آژانس پس از 21 می شده اند.بنابراین بخش 310 قانون رقابت استراتژیک با چین حداقل برای مخالفان برجام در کاپیتول هیل نقش بازدارنده دارد تا ترمز دولت بایدن در اعطای امتیازات بیشتر به ایران بکشد و در صورت تصویب نهایی آن حداکثر نقش تخریبی و ممانعت کننده در مسیر احیای برجام ایفا خواهد کرد.

وقت مذاکرات هسته‌ای با ایران رو به اتمام است

فرانسه:
🔹گفت‌وگوهای وین باید به سرعت پایان یابد، زیرا زمان در حال اتمام است.
🔹در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات، لازم است تصمیمات دشوار در روزها یا هفته‌های آینده اتخاذ شود.

متن کامل اظهارات همتی در نشستی برای تقدیر و تشکر از اعضای ستاد انتخاباتی اش :

از همه‌ی عزیزان تشکر می‌کنم، کل ورود و خروج ما به انتخابات یک ماه نشد، یعنی ۲۱ روز مانده بود به شروع رای گیری، ستاد را تازه تشکیل دادم. در این ۲۰ روز، عزیزان بزرگواری خیلی به من لطف کردند و شرمنده شان هستم.

من سه موضوع را هرگز یادم نمی‌رود، یکی محبتی که جوانان، زنان و عزیزان دیگر در نقاط مختالف کشور به من کردند؛ بدون امکانات لازم فیزیکی و مالی، این کمپین را راه اندازی کردند و مدیون زحمات این عزیزان هستم.

دوم، جفایی که دولت در حق من کرد که هیچوقت یادم نمی‌رود. حتی یک نفر از آن‌ها به حمایت از من برنخواستند، درحالیکه من چوب آنهارا در انتخابات خوردم، مشکلات اقتصادی‌ای که ناشی از عملکرد برخی دوستان بود و من تلاش کرده بودم بخشی از مشکلات را در بانک مرکزی رفع کنم. من در واقع قربانی عملکرد ضعیف برخی دیگر شدم، در مناظرات البته با قدرت از آن‌ها دفاع کردم، چون وظیفه خود می‌دانستم و دو سال و نیم در این دولت کار کرده بودم. وقتی رئیس قوه قضائیه هنوز هم دارد کار‌های خود را انجام می‌دهد و در مورد قوه تصمیم می‌گیرد، من را یک ماه پیش، از مسئولیتم عزل کردند، به خاطر آنکه براساس نظر آن‌ها تصمیم نگرفته بودم. هیچ وقت یادم نمی‌آید دولتی بخواهد با یک عضوش که انقدر خدمت کرده اینطور رفتار کند. یکی از بزرگان به من گفت دولت باید خیلی قدر شما را بابت اقداماتت بداندمخصوصا از زمانیکه آن نوسانات و التهابات در بازار ایجاد شده بود. البته من به خاطر کشور و خواست بزرگان و اقای رئیس جمهور، مسئولیت بانک مرکزی را پذیرفتم و به وظیفه‌ی ملی خودم عمل کردم. افتخار هم میکنم که به کشورم خدمت کنم، ولی انتظار جفا را نداشتم

سوم، بزرگان اصلاح طلب. من در اخرین صحبت هایم در کلاب هاوس گفتم؛ من و خانواده ام به همراه مجموعه‌ای از جوانان ورود کردیم و احساس تنهایی نکردم. اما انتظار داشتم که بزرگان در این باره تصمیم بگیرند، اینکه فقط اطلاعیه بدهند و غیر مستقیم حرف بزنند، طوری که یک نفر شاید فکر کند از همتی حمایت کرده باشند، اینکه کاری نداشت و همه میتوانستند چنین اطلاعیه‌ای بدهند. من خودم گله‌مند نیستم، درحالیکه من تنها به صحنه آمده بودم، متاسفانه امروز فردا کردند و چانه زدند که ببینیم فردا پس فردا چه می‌شود، که درنهایت هم اتفاقی نیافتاد. من گله‌ای ندارم، ولی تاریخ و کشور در آینده درمورد این موضع گیری‌ها قضاوت خواهد کرد. البته از آندسته احزاب و بزرگانی که از من حمایت کردند و من مدیون ان‌ها هستم صمیمانه تشکر می‌کنم، ولی درخصوص برخی جریانات سیاسی و بزرگان در صحنه من گفتم شرط بندی روی اسب برنده که هنر نیست. مثلا درخصوص جناب رئیسی، همه می‌دانستند احتمالش خیلی زیاد است که رئیس جمهور شوند، طبیعی بود خیلی‌ها به ستادشان مراجعه کندو هزینه هم بکنند، ولی برخی از دوستان اصلاح طلب دلایلی برای عدم ورود عنوان کردند که من نتوانستم درک کنم

من به عنوان مسئول بانک مرکزی، شرایط اقتصادی کشور را درک کردم. من می‌دانستم و هنوز هم معتقدم شرایط اقتصادی کشور بسیار سخت است و معتقدم اگر تدبیر جدی نشود، ممکن است دیگر برای اصلاحات اقتصادی کشور دیر شود. من در یکی از برنامه‌ها توانستم توضیح دهم، ولی در مناظره‌ها نشد برنامه ام را ارائه دهم. برخی از من انتقاد کردند که از شما انتظار بود در مناظره برنامه اقتصادی بدهی، ولی در مناظره‌ای که دارند فحش می‌دهند، چه برنامه‌ی اقتصادی‌ای می‌توانم ارائه کنم؟ چند نفر ازمامور شده بودند فقط بیایند فضا و بحث‌های من را منحرف کنند؛ بعلاوه در دو دقیقه چطور برنامه ارائه کنم؟ طبیعی است باید در آن دو دقیقه باید در پاسخ به حملات و تخریب‌ها روشنگری می‌کردم وتازه جور دولت راهم می‌کشیدم

ببینید کشور ما شرایط خاصی دارد، در موقعیتی هستیم که با حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه هستیم، اما راحت داریم از کنارش می‌گذریم. ما هنوز به شدت تحت تحریم هستیم و نفت به طور کامل نمی‌توانیم صادر کنیم. درآمدهایش را هم نمی‌توانیم جابجا کنیم. چهار ماه از سال گذشت، انتظار داشتیم در این چهار ماه فلانقدر مبلغ درامد ارزی و ریالی داشته باشیم؛ هیچکدام اتفاق نیافتاده است. ایا می‌خواهیم تا اخر سال همینطوری برویم؟ هنوز نتوانستیم حتی مبلغ قابل توجه اوراق و سهام بفروشیم. هنوز دارند برای پرداخت هزینه جاری از بانک مرکزی تنخواه می‌گیرند.

**برای آقای رئیسی آرزوی موفقیت دارم، چون برای ما ایران مهم است، بچه‌ها و خانواده‌های ما اینجا میخواهند زندگی کنند. شرایط اقتصادی ما طوری است که در ده سال اخیر، رشد سرمایه گذرای منفی بوده است. هیچ جای دنیا اینطوری نیست. باید حداقل هشتاد درصد در یک دهه، جی دی پی و ثروت مان افزایش پیدا می‌کرد، اما نشده؛ خیلی نگرانم. نسبت به تیمی هم که ممکن است برای اقتصاد کشور بیاید، نگرانم.

ایلان ماسک: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک از سپتامبر در دسترس جهان

🔹 شبکه ماهواره‌ای استارلینک ایلان ماسک در آستانه‌ی پخش اینترنت پرسرعت در همه جای دنیا به‌جز مناطق قطبی است. ایلان ماسک وعده داد که استارلینک تا حدود یک ماه دیگر در اختیار نقاط مختلف جهان قرار بگیرد.

🔹 ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ در بارسلون گفت انتظار می‌رود که پوشش جهانی و پایدار برای سرویس اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای این شرکت حدود یک ماه دیگر میسر شود.

🔹 او در ادامه اعلام زمان‌بندی عرضه اینترنت جهانی استارلینک گفت که هم‌اکنون ۶۹۰۰۰ کاربر از استارلینک به عنوان آزمایشی استفاده می‌کنند. ماسک امیدوار است که شمار کاربران سال آینده به تقریبا نیم میلیون نفر برسد.

🔹 او معتقد است که پتانسیل زیادی در این حوزه وجود دارد: شرکت اسپیس‌ اکس انتظار دارد که با گسترش مداوم شبکه‌ی ماهواره‌ای در ماه اوت سال جاری بخش اعظم جهان را با اینترنت ماهواره‌ای تأمین کند./دویچه وله

🔸طرح مالیات بر عایدی سرمایه شامل چه افرادی می‌شود؟

▫️طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: در طرح مالیات بر عایدی سرمایه به 4 نوع طرح اشاره شده است و افرادی که در زمینه خودرو، طلا، ملک و ارز خرید و فروش مکرر در یک سال داشته باشند باید مالیات عایدی سرمایه را پرداخت کنند.

انتخاب دشوار رئیسی

بودجه نا تراز امسال دست کم 400 هزار میلیارد تومان کسری دارد؛ درحالی‌که برای جبران آن بیشتر از چهار گزینه پیش‌روی دولت سیزدهم نیست؛

🔹 یا باید با اجرایی کردن برجام و رفع تحریم‌ها 50 میلیارد دلار منابع به اقتصادکشور تزریق شود
🔹 یا از طریق اصلاحات ساختاری، کارایی منابع موجود افزایش یابد
🔹 یا مردم فشار سنگین موجود را تحمل کنند
🔹یا این‌که دولت جدید سیاست انبساط پولی در پیش گیرد و تب تورم را افزایش دهد.

دولت رئیسی چه تصمیمی برای اقتصاد ایران می‌گیرد؟

#تجارت_فردا

سامانه معاملات بومی بورس به زودی رونمایی می شود

محمدعلی دهقان دهنوی از راه‌اندازی سامانه بومی معاملات طی روزهای آتی خبر داد و گفت:
🔹️این سامانه، دستاورد بومی متعلق به کشور است که با همت دانشگاهیان و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار به زودی در مرحله استقرار قرار می گیرد.

🔴هشدار برای فعالان بازار رمزارزها
حساب ارز دیجیتال ایرانی‌ها بسته می‌شود؟

▫️یک موسسه آمریکایی به نام سایفرتریس، ۴/۵ میلیون آدرس بیت‌کوین مرتبط با ایران را شناسایی کرده و نهادهای دولتی آمریکا قصد دارند دسترسی ایرانیان به بازارهای مالی را قطع کنند.

▫️صرافی بایننس بعد از اخطارهای متعدد از سوی نهادهای مالی کشورهای مختلف از جمله انگلستان و ژاپن قبول کرد با موسسه سایفرتریس، یک شرکت فعال در زمینه تحلیل داده و رهگیری تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، همکاری کند.

▫️سایفرتریس تاکنون چندین میلیون IP قابل شناسایی از کشورهای تحریم‌ شده از جمله کره شمالی، سوریه و ایران را جمع‌آوری کرده است.

▫️مهم‌ترین نکته این است که تراکنش IP آدرس‌های ایرانی در جریان یک سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

▫️برخی فکر می‌کنند با vpn و vps می‌توانند IP آدرس خود را مخفی کنند اما موسسه سایفرتریس با ابزارهای خود قادر به شناسایی IP آدرس‌های و آدرس دقیق آن‌ها است.

💬ایوب ترابی، متخصص حوزه رمزارزها:

اگرچه صرافی‌هایی مانند بایننس به ایرانی‌ها در رابطه با فعالیت در این صرافی هشدار دادند اما فعالیت با فیلترشکن برای کاربران امکان‌پذیر است.

به احتمال زیاد به زودی همه تراکنش‌های رمزارزها در صرافی برای تبدیل بیت‌کوین به یک دارایی فیزیکی نیازمند احراز هویت شود.

با توجه به موافقت بایننس برای همکاری با سایفرتریس هر لحظه امکان دارد حساب‌های ایرانیان در صرافی‌های خارجی بسته شود.

چون طبق قوانین صرافی‌ها حق ندارند به کابران کشورهای تحریم شده خدمات بدهند و حتی حق دارند به دلیل استفاده غیرمجاز از خدمات آن‌ها از کاربران ایرانی شکایت کنند./تجارت‌نیوز